Papírový ubrousek

sobota 27. únor 2016 18:07

…se dá využít i jako chutná odměna. Až do minulého týdne jsem o tom neměla ani nejmenší tušení. Vždy jsem si myslela, že je vhodný na utření mastné pusy, upatlaných rukou, vysmrkání a na jiné podobné úkony.

Po ostříhání dávám každému pejskovi nějaký pamlsek dle jeho výběru. Dnešní fenečka Bertička si žádný pamlsek po ostříhání nevybrala. Hodně jsem se tomu divila, neboť na výběr mám plno druhů. Každý pejsek si vždy něco vybere a s chutí sní. Většinou pak nechce jít s páníčkem domů a dožaduje se dalšího keksíku.

Zkouším Bertičce opět něco nabídnout. Vždy si čichne, ale nic si ode mě nevezme. Pokývám tedy hlavou a říkám: „Hmm, takový řízeček by sis dala asi raději, viď, ale ten bohužel nemám.“ Paní se na mě podívá a odpoví: „To kdybyste jí dala na výběr řízek a papírový ubrousek.  Toho řízku by se ani nedotkla, vybrala by si ubrousek. Nemáte tady náhodou nějaký, já jsem si ho dnes zapomněla s sebou vzít.“

Papírový ubrousek dostává doma běžně za vzorné chování místo pamlsku.  Hlavní je, aby byl čistě bílý, neparfémovaný. Ubrousek podávám paní do ruky, aby zkontrolovala požadavky na daný ubrousek.  Já potom s údivem a s vykulenýma očima koukám na celý proces odměňování.

Berta si nejdříve k ubrousku dlouze přivoní. Zdá se, že i ona provádí kontrolu. Potom se podívá ze strany na stranu a pokývá hlavou. Paní nyní před ní položí ubrousek se slovy: „Tak na, byla jsi hodná.“ S chutí labužníka si ukousne první sousto. Pomlaskává, mrská ocáskem a zdá se, že jí opravdu chutná. Ani se tomu nechce věřit. V dalším okamžiku se vrhne na papírový ubrousek, který cupuje na malé kousky. Každý kousek vyplivne vedle sebe na zem. Když má takto natrhanou a připravenou svou odměnu, podívá se na paní. Ta jí pohladí a fenečka s velkou rychlostí a mlaskáním všechny kousky hbitě sežere. Nato se posadí a smutnýma očima kouká, zda by nebyl k mání ještě jeden ubrousek. Můj údiv tentokrát vystřídal bouřlivý smích.  

Věřím, že určitě by se dala najít zdravá odměna pro psa. Pak místo hovínek sbíráte z chodníku do sáčku papírové rafaela.

Jana Aulehlová

Poslední články autora

Jana Aulehlová

Jana Aulehlová

Píšu pro radost. Se psy a jejich pány se dá zažít plno zajímavých zážitků. Mé příběhy jsou založeny na skutečných událostech. Další mé články najdete také na blogu

Jsem majitelkou salonu pro psy. Je to moje práce a můj koníček.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora